מכתב מאורלי

- מכתב מאורלי

עוד לפני שנכנסתי להריון היה לי ברור שאלד עם דולה.

עם כל הפחדים, החששות והלא נודע שבחוויה,

רציתי שתהיה לידי מישהי שהיא רק בשבילי.

שמבינה... שיודעת...

החיפוש היה מפרך, שוחחתי עם המון דולות

ונפגשתי עם ארבע מהן.

שנייה לפני שויתרתי על הרעיון,

השתכנעתי לתת עוד הזדמנות.

ואז נפגשנו עם רוית.

רוית ליוותה אותנו החל מפגישת ההיכרות דרך המפגשים לפני הלידה ובטלפונים לקראת המועד עד ליום עצמו. ביום של הצירים הגיעה לביתי ועזרה לי להתמודד עם הצירים בעזרת מכשיר הטנס (שהיה הצלה בפני עצמו) ובעזרת תנועתיות ומקלחות.

היא נסעה איתנו לבית החולים (והגעתי עם פתיחה של ארבע בלידה ראשונה), והייתה איתי לאורך כל הדרך (שהייתה לא קצרה עוד כ 13 שעות מההגעה לבית החולים ועד יציאתו לאוויר העולם).

היא עמדה לצידי ותמכה בי ברגעים הפשוטים יותר (שום דבר לא באמת פשוט עם צירים) וגם ברגעים הכי קשים וכואבים. היא תמכה בבעלי ותדרכה אותו ואיפשרה לו להיות שם בשבילי. היא הסבירה לנו כל הזמן מה קורה, מה יכול לקרות ומה האופציות שעומדות לפנינו. היא סייעה לי לדבוק בתוכנית הלידה שלי אך גם עזרה לי לקבל את הסטייה ממנה.

רוית גם נשארה איתי אחרי הלידה וניסתה לעזור לי לעבד את הכול ברמה שהייתי מוכנה בשלב הזה. לא פחות חשוב מכך (ואפילו יותר) היה המפגש איתה אחרי הלידה שבה הציגה את הדברים החיוביים יותר במהלך כל הלידה וכך יכולתי לזכור את החוויה בנימה חיוביות.

לסיכום לכל המתלבטים והמתלבטות אני ממליצה בחום על דולה באופן כללי ועל רווית באופן ספציפי. אני לא יודעת איך זה היה נראה אם היא לא הייתה לצידנו.

ובנימה אישית, רוית, המון תודה על חלקך בכניסתו לעולם של הראל.

בטוחה שכשהוא יגדל גם הוא יהיה אסיר תודה.

אוהבים אותך ומוקירים תודה,

אורלי, ליאב והראל