טיפול בתפרים

מזל טוב. את אחרי.... כמה טיפים לטיפול בתפרים כתוצאה מאפיזיוטומיה (חתך חיץ), קרע ספונטני וניתוח קיסרי: מים:

לשטוף המון פעמים במים פושרים. כמה שיותר פעמים. בזמן שעושים פיפי לשפוך במקביל מים חמימים למניעת הצריבה. שטיפות מרובות במים, רובן ללא סבון עוזרות מאד להחלמה מהירה. כששוטפים – סבון פולידין. כל ביקור בשירותים, כדאי לסיים בשטיפה של מים חמימים. ניתן לעשות אמבטיות מקומיות (בגיגית) עם כמה גרגרי קאלי, או בתוספת שמנים אתריים (פירוט בהמשך) או חליטות צמחים (גם פירוט בהמשך)

קור:

פדים עם מגנזיום סולפט . כמעט בכל בית חולים האחיות ישמחו לתת ואחר"כ: לבקש מהרוקח 50 גר` מלח אנגלי. להמיס כף בחצי כוס מים ולשפוך את התמיסה בחלקים שווים על תחבושות לדימום כבד. להקפיא, ולהשתמש כמו בתחבושות רגילות.

בלוני מים קפואים:

ממלאים בלא הרבה מים ומשכיבים על משטח ישר בפריזר. עוטפים בבד גאזה ומניחים בתוך הפד.

משחת רסקיו:

משחה המבוססת על התמצית פרחי באך המתאימה להתמודדות עם טראומות גופניות ונפשיות. למריחה ישירה על התפרים. ניתן גם לקחת טיפות דרך הפה. בחנויות טבע וברשתות הפארמים.

טראומיל:

משחה הומיאופטית מתוצרת בית-מרקחת אלטמן. נמכרת בבתי טבע ובבתי מרקחת. מורחים ישירות על התפרים.

המשחה של זילי אורבך מבימ"ר ילין

מתאימה לתפרים, חתכים, טחורים. בימ"ר ילין, רח` החשמל 1 תל אביב

ויטה מרפן

משחה רפואית לחיטוי ולטיפול בחתכים שטחיים. מורחים ישירות על התפרים

אלו-פירסט

תרסיס המורכב מאלו-ורה ופרופוליס. מסייע בחיטוי, קירור, הרגעה וזירוז ההחלמה. נמכר דרך סוכנים:

קולוסטרום לטפטף מספר טיפות על התפרים.

דבש

למרוח ישירות על התפרים. חצי כפית דבש 4 טיפות לבנדר ותוכן של קפסולת ויטמין E שלמה. לערבב. להכין כל פעם במנות קטנות ליעילות מקסימלית.

צמחי מרפא: ארניקה, קלנדולה, הממליס

שלושה צמחים שידועים ביכולתם לטפל בנפיחויות ובכאב כתוצאה מחתכים ויכולים לזרז את ההחלמה. מגיעים בצורות רבות: קרם, משחה, ג`ל, מיצוי אלכוהולי, ושמן אתרי. משחת הקלנדולה (של ולדה) מתאימה גם לטיפול בתפרחת חיתולים של התינוק. ארניקה ניתן לקחת בטיפות (הומיאופטיות) ניתן להשתמש בעלי הצמחים להכנת חליטה חזקה (כף בכוס מים רותחים), לסנן ולהוסיף למי השטיפה או לאמבט מקומי (בגיגית).

סטיץ` ג'ל

תכשיר מתוצרת בית-מרקחת הומגליל. מניחים על הפדים בכל החלפה, או ישירות על החתך.

סטיטול - שמן לתפרים

על בסיס קלנדולה, אשחר רוסי, ויטמין E ותמציות שמנים אתריים לאיחוי וריפוי חתכים ותפרים. אנטיספטי, מתאים לחתך לידה (אפיזיוטומי) ולשיקום קרעי לידה, לאיחוי מהיר של הרקמות והרגעת כאבים. מתאים גם לשימוש לאחר ניתוח קיסרי, וכעזרה ראשונה בבית.

שמן לאיחוי תפרים

של ברא-צמחי מרפא,או של בייבי טבע בהרכב דומה